Istraživanje kvalitete Job Shadowinga delegacije obrazovnih stručnjaka iz Reykjavika, Island

Autor: Irena Bando, 4. 4. 2023.

Stručni posjet (Job Shadowing) delegacije predstavnika školstva iz Reykjavika (Island) proveden je u OŠ Jagode Truhelke Osijek 23. ožujka 2023. Job Shadowing se sastojao od predavanja, radionica i kulturološkog djela.

Evaluaciju su ispunili gosti-sudionici Job Shadowinga iz tri islandske škole.

Istraživačku analizu evaluacije provela je organizatorica i koordinatorica ovog Job Shadowinga Istručna suradnica knjižničarka Irena Bando, a online evaluaciju  su izradile Ana Vukojević, stručna suradnica pedagoginja i Lena Cvenić Lijić, učiteljica engleskog jezika i povijesti.

Zaključak istraživanja:

Evaluacija provedenih aktivnosti i pripremljenih predavanja provodila se naknadno nakon posjeta, online, putem Google obrasca. Sudionici (N=7) su mogli iznijeti svoj dojam o provedenim i prezentiranim aktivnostima te ocijeniti svakog pojedinog izlagača ocjenom od 1 do 5.

Izlaganje Creative Teaching and Learning of Foreign Languages koji su predstavili brojne projekte i natjecanja na engleskom i njemačkom jeziku ocijenjeni su s s prosječnom ocijenom M=5,0.
Izlaganje STEM in the classroom koje je prikazalo primjenu STEM-a u nastavi i mogućnosti koje se nude u području elektronike dobilo je srednju ocijenu M=4,71.
Prezentacijska radionica Outdoor learning through play using the Actionbound web application na zabavan način kroz igru predstavila je hrvatske nacionalne parkove te omogućio degustaciju zdravih obroka. Ovo je izlaganje dobilo srednju ocijenu M=5,0.
Prezentacija Erasmus projects and creative use of web tools (Crea(c)tivity of modern learning and eTwinning project Igrajmo se glagoljicom prikazala je  Erasmus projekte koji su se proveli u našoj školi s naglaskom na kreativnu primjenu digitalne tehnologije te je ocijenjena sa srednjom ocijenom M=4,57.
Radionica na otvorenom Active outdoor learning through discovery - getting to know Baranja and the weekend resort Tikveš upoznala je goste s baranjskim krajem, s tradicionalnom slavonskom gastronomijom te kulturološke običaje i znamenitosti kraja. Radionica je dobila srednju ocijenu M=5,0.
Izlaganje STEM activities in Croatian schools dalo je sudionicima pregled STEM aktivnosti u hrvatskim školama te dobio srednju ocijenu M=4,86.
Posljednja evaluacija odnosila se na organizaciju Job Shadowinga koju su sudionici ocijenili s srednjom ocijenom M=5,0.
Iz dobivenih ocijena može se zaključiti da su bolje ocijenjene radionice koje pokazuju praktičnu primjenu znanja, koje se provode uz kretanje na otvorenom, uz eksperimentiranje, odnosno kroz neformalne oblike učenja.

« Rujan 2024 »