eTwinning European Quality Label 2023

Autor: Irena Bando, 17. 1. 2024. 15:30

Stigle su Europske nagrade kvalitete za kvalitetno odrađene međunarodne eTwinning projekte. Dobile su ih:

• stručna suradnica knjižničarka Irena Bando za eTwinning projekt BOAT GAME 23
  • učiteljica engleskog i njemačkog jezika Iris Zorić za eTwinning projekt  H.E.L.P. i za projekt E-SPEAKERS
  • učiteljica engleskog i njemačkog jezika Katarina Ćorković Matančić za eTwinning projekt BOOST MY ENGLISH

Čestitamo dobitnicima!

[više]

Stigla pločica i zastava eTwinning škole

Autor: Irena Bando, 29. 11. 2023. 12:54

I službeno nam je stigla potvrda da smo dobili oznaku eTwinning škole.

Misija eTwinning škola je:

• nastavnici zajedničkim snagama stvaraju mogućnosti za šire i bogatije obrazovno iskustvo;
  • eTwinning projekti su inspirativni modeli drugim školama;
  • odlikuju poticanje vođenja i upravljanja odgojno-obrazovnom ustanovom korištenjem metode podijeljene odgovornosti;
  • ukazuju na značaj suradnje, dijeljenja i timskog rada;
  • učenici u eTwinning školama su nositelji promjena;
  • eTwinning škole su modeli izvrsnosti u obrazovnoj zajednici;
  • eTwinning škole su inkluzivne ustanove koje potiču inovativno učenje

Sudjelovanje na godišnjoj nacionalnoj konferenciji eTwinninga 2023

Autor: Irena Bando, 16. 11. 2023. 16:58

U Zagrebu,10. studenoga 2023. koordinatorica projekta Irena Bando sudjelovala je na Nacionalnoj konferenciji eTwinninga 2023 Inovativno poučavanje s eTwinningom na Europskoj platformi za školsko obrazovanje u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske Unije.

Na konferenciji je bilo riječ o mnoštvu inovativnih ideja realiziranih kroz eTwinning, dodjeljivanje nagrade koordinatorima projekata u okviru eTwinninga (nagrade COMET, priznanje ITE) te programa Erasmus+ (Europska nagrada za inovativno poučavanje i Europska jezična oznaka).

[više]

Predstavljanje ESEP platforme i Etwinninga Igrajmo se glagoljicom na Erasmusdaysu

Autor: Irena Bando, 13. 10. 2023. 10:34

U okviru Erasmusdaysa stručna suradnica knjižničarka i koordinatorica etwinning aktivnosti u školi Irena Bando, 12 listopada 2023. provela je radionicu temu eTwinning platforma ESEP i uključivanje u eTwinning projekte/eT Igrajmo se glagoljicom , gdje je učitelje uputila kako koristiti novu eTwinning platformu s ciljem uspješnog sudjelovanja u eTwinning projektima. Prikazala je eTwinning projekte koje škola provodi, a upravljanje projektom pokazala je na primjeru eTwinninga kojeg koordinira pod nazivom Igrajmo se glagoljicom3.

Ovaj projekt uspješno se provodi već treći put. godine s ciljem popularizacije glagoljaške kulturne baštine s naglaskom na razvoj digitalnih, komunikacijskih, suradničkih, prezentacijskih i kreativnih vještina.

[više]

Dobivene Nacionalne oznake kvalitete za eTwinning projekte u 2022./2023.

Autor: Irena Bando, 16. 11. 2023. 18:20

Kako je naša škola ima status eTwinning škole, 5 sudionika eTwinning projekata u 2022./2023. dobili su Nacionalne oznake kvalitete za kvalitetno sudjelovanje u međunarodnim eTwinning projektima:

Osim toga, eT Igrajmo se glagoljicom (Irena Bando) dobio je i Europsku oznaku kvalitete za iznimno kvalitetan i odlično koncipiran eTwinning projekt.

Više o radu eTwinning škole na poveznici.

Dobivena Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning Boost my English

Autor: Ana Vukojević, 18. 10. 2023. 18:55

[više]

Dobivena Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning H.E.L.P.

Autor: Irena Bando, 17. 10. 2023. 22:46

[više]

Dobivena nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning E- speakers

Autor: Irena Bando, 17. 10. 2023. 22:46

Dobivena Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning Presenting my Christmas

Autor: Irena Bando, 17. 10. 2023. 22:44

Dobivena nacionalna oznaka kvalitete za e Twinning Boat Game

Autor: Irena Bando, 17. 10. 2023. 22:43

[više]

Prikaz eTwinning projekta "Boat Game" na javnom predstavljanju Erasmus plus projekta Krea(k)tivnost suvremenog učenja

Autor: Irena Bando, 6. 10. 2023. 10:23

Na javnom predstavljanju Erasmus plus projekta Krea(k)tivnost suvremenog učenja, 6. listopada 2023. u OŠ Jagode Truhelke prezentiran je i eTwinning Boat Game koji se realiziran prošle školske godine u suradnji s partnerskom školom Selaskoli s Islanda.

Cilj projekta bio je izrada plovila od recikliranog materijala. Projekt naglašava važnost suradnje i kooperacije s partnerima, kao i aktivnosti s učenicima u područja razvoja digitalnih kompetencija, razvoja fine motorike i kreativnog razmišljanja, aktivnosti na otvorenom te razmatranja problema zaštite okoliša.

Projekt je predstavljen i na Digital Teaching of Languages, Pan-European Conference on Digital Education - LongTail Project

[više]

Europska oznaka kvalitete za eTwinning Igrajmo se glagoljicom

Autor: Irena Bando, 19. 6. 2023. 17:09

Dear Irena Bando,

Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "Igrajmo se glagoljicom! (Upoznajmo stara pisma)". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

As a result, you will receive a certificate which you can disseminate on your website(s) and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a particular area on the European School Education Platform.

Once again congratulations and we hope you continue organising high-quality projects with other eTwinning teachers.

With our best regards,
The eTwinning Team