Prezentacija projekta- eknjiga zajedničkih radova

Autor: Irena Bando, 23. 6. 2023. 14:06

[više]

Izrada digitalnih igara o glagoljici

Autor: Irena Bando, 13. 6. 2023. 16:34

Unutar eTwinning projekta pod nazivom “Igrajmo se glagoljicom 2“, učiteljica Marija Plaščak s učenicima 6.c provodila je aktivnost izrade digitalnih igara o glagoljici pomoću raznih aplikacija kao što su WordWall, Mach the Memory, Jigsaw Planet i sl.
Neki od radova koji su izradili učenici su osmosmjerka1, kviz, osmosmjerka2 i kviz 2
S učiteljicom Anamarijom Buzgo učenici 4. razreda izradili su Kviz o glagoljici i Traži o glagoljici.

European Quality Label

Autor: Irena Bando, 13. 6. 2023. 01:29

Dear Irena Bando,

Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "Igrajmo se glagoljicom! (Upoznajmo stara pisma)". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

As a result, you will receive a certificate which you can disseminate on your website(s) and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a particular area on the European School Education Platform.

Once again congratulations and we hope you continue organising high-quality projects with other eTwinning teachers.

With our best regards,
The eTwinning Team

[više]

Istraživanje progresa znanja o glagoljičkoj kulturnoj baštini - analiza završne i preliminarne ankete Koliko poznajem glagoljicu

Autor: Irena Bando, 9. 6. 2023. 23:58

Po završetku eTwinning projekta Igrajmo se glagoljicom2, provelo se završno testiranje o glagoljičkoj kulturnoj baštini. Natjecanju je pristupila većina škola sudionica, a Kviz se ovaj puta proveo preko Zoom platforme i pomoću aplikacije Kahoot. Kvizu je pristupilo ukupno 25 ispitanika (znatno manje nego u preliminarnom ispitivanju), a imali su u prosjeku 74% točnosti odgovora.

Usporedbom preliminarnog i završnog testiranja jest da je primijećen progres usvojenosti znanja te da je projekt pozitivno utjecao na proširivanje znanja o glagoljičkoj kulturnoj baštini.Također je primijećen znatan broj kreativnih i originalnih likovnih, digitalnih i ostalih kreativnih radova, kao i porast inovativnih ideja kod rješavanja zadanih problema.

Kviz i anketu su pripremile voditeljice ovog projekta Irena Bando (OŠ Jagode Truhelke) i Anita Drenjančević (OŠ Josipovac).

Analizu istraživanja uradila je voditeljica ovog projekta Irena Bando.

[više]

Međunarodni kviz o poznavanju glagoljice

Autor: Irena Bando, 31. 5. 2023. 21:03

Natjecanje o poznavanju starog glagoljičkog pisma u okviru međunarodnog eTwinning  projekta  „Igrajmo se glagoljicom2. provelo se 31. svibnja 2023. godine.
Natjecale su se: OŠ Jagode Truhelke, OŠ Josipovac, OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković , OŠ Darda, OŠ "August Cesarec" Ivankovo, OŠ S.S. Kranjčević Levanjska Varoš, OŠ Dragutina Lermana Brestovac, OŠ August Šenoa Osijek  i OŠ "Petefi Šandor", Novi Sad (Srbija).
Kviz se proveo online preko Zoom aplikacije i pomoću aplikacije Kahoot. Učenici su odgovarali u isto vrijeme pomoću tableta i računala.
Natjecatelji OŠ Jagode Truhelke bili su učenici 4., 7. i 8. razreda pod vodstvom Marije Plašćak, a organizacijom  kviza je koordinirala voditeljica projekta stručna suradnica knjižničarka Irena Bando.

Rezultati natjecanja su pokazali da su naši učenici napredovali u proširivanju znanja o glagoljici.

Razmjena glagoljičkih straničnik s OŠ August Šenoa

Autor: Irena Bando, 28. 4. 2023. 11:46

u Okviru eT Igrajmo se glagoljicom2 učenici 4.b s učiteljicom informatike Anamarijom Buzgo i knjižničarkom Irenom Bando izrađivali su straničnike za knjige te ih poslali učenicima OŠ August Šenoa.

Cilj aktivnosti bio je obilježiti Svjetsk dan knjige i autorskih prava (23.4.) te povezati interes prema glagoljici s poticanjem čitanja.

[više]

3. mjesto prezentacije ET projekta Igrajmo se glagoljicom na 8. Virtualnim danima darovitih

Autor: Irena Bando, 28. 4. 2023. 11:00

Na 8. virtualnim danima darovitih u školi koji ima za cilj predstavljanje aktivnosti i projekata škole multimedijska prezentacija o Etwinning projektu Igrajmo se glagoljicom osvojila je 3. mjesto.

Radove su ocijenjivali učenici škole uzimajući u obzir kvalitetu projekta i uspješnost izrade prezentacije.

Glagoljički inicijal

Autor: Irena Bando, 25. 4. 2023. 16:17

Zadatak za ožujak eTwinning projekta Igrajmo se glagljicom2 bio je izrada straničnika inspiriranog glagoljicom.Inicijal kojeg su učenici izrađivali mogao je biti početno slovo njihovog imena ili početno slovo njima važne osobe.

Ideje za izradu inicijala učenici su mogli potražiti u glagoljičkim dokumentima i glagoljičkim spomenicima.

Inicijali iz glagoljičkih knjiga i spisa

Glagoljički ornamentalni spomenici

Inspiracija za likovne tehnike