Presentation of the eTwinning project Boat game

Autor: Irena Bando, 23. 5. 2023. 13:05

eTwinning Boat Game, autor: irena.bando10

European Quallity Label

Autor: Irena Bando, 17. 1. 2024. 14:58

Stručna suradnica knjižničarka Irena Bando, koordinatorica međunarodnog eTwinning projekta Boat Game 23 dobila je Europsku oznaku kvalitete za iznimno uspješno proveden projekt.

Projekt je osmišljen i proveden s partnerskom osnovnom školom Selaskoli iz Reykjavika s Islanda i s još nekooko drugih država i škola.

Učenička prezentacija o brodovima

Autor: Irena Bando, 24. 11. 2023. 13:56

Prezentaciju o brodovima napravili su učenici 5.b Lovro Pajtler i Petra Berak.

[više]

Projekt predstavljen na javnom predstavljanju Erasmus plus projekta Krea(k)tivnost suvremenog učenja

Autor: Irena Bando, 16. 10. 2023. 10:12

Prezentiran projekt na javnom predstvaljanju Erasmus plus projekta Krea(k)tivnost suvremenog učenja koji je realiziran u OŠ Jagode Truhelke s partnerskom školom Selaskoli iz Reykjavika sa Islanda. Javno predstavljanje je provedeno 6. listopada 2023.

Također je postavljen na Padlet ploču Pan-European Conference on Digital Education.

Dobivena Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning Boat Game

Autor: Irena Bando, 4. 10. 2023. 13:48

Koordinatorica projekta Irena Bando dobila je Nacionalu oznaku kvalitete za eTwinnning Boat Game 2023 za uspješno proveden projekt.

The marbling workshop: Paper boats

Autor: Irena Bando, 12. 6. 2023. 16:28

Predstavljanje međunarodnog projekta Game Boat

Autor: Irena Bando, 9. 6. 2023. 11:44

Video puštanja brodova

Autor: Irena Bando, 9. 6. 2023. 11:10

Nakon realizirane radionice izrade brodova pod vodstvom učiteljice Višnje Cvek, učenici su svoje brodove testirali pustivši ih u rijeku Dravu. Svi su brodovi uspješno plovili nošeni strujom. Ovo je primjer procesnog učenja od ideje do realizacije. Video je napravila koordinatorica ovog projekta Irena Bando, koristeći aplikaciju Magisto i Vimeo.

Pušteni brodovi u plovidbu

Autor: Irena Bando, 7. 6. 2023. 12:04

Učenici 8. a razreda Osnovne škole Jagode Truhelke su u sklopu izvannastavne aktivnosti Tehničke kulture pod vodstvom učiteljice tehničke kulture i fizike Višnje Cvek, a za potrebe eTwinning projekta Boat Game 2023, tijekom travnja i svibnja 2023. izrađivali brodove prema vlastitoj ideji i tehničkom crtežu koji su napravili.

Koristili su različite materijale koje su reciklirali kako bi izradili svoj brod koristeći stiropor, plastične boce, pregače, razne kartone, žicu, pluto i plastiku.

Kada su realizirali svoju ideju, pustili su svoje brodove da zaplove rijekom Dravom.

Videokonferencija zemalja sudionica

Autor: Irena Bando, 29. 5. 2023. 13:37

U zadnjoj fazi provedbe projekta zemlje sudionice su predstavile svoju izvedbu brodova kojeg su učenici napravili od recikliranog materijala. Također su se prezentirali videa s natjecanja gdje su pobjednici prezentirali svoje radove.

Kako se održavao Job Shadowing u vrijeme provedbe ovog eTwinning prijekta imali smo prilike vidjeti uživo kako izgleda puštanje brodića na Islandu.

[više]

Brodovi od papira i likovna tehnika mramoriranja

Autor: Irena Bando, 25. 5. 2023. 17:25

Inspirirani eTwinningom Boat Game gdje su učenici viših razreda izrađivali brodove od recikliranog materijala koji su pronašli kod kuće, učenici nižih razreda 2.b sudjelovali su u kreativnoj radionici mramoriranja.

Prvo im je učiteljica Liana Mur čitala živopisne priče spisateljice Jagode Truhelke koja često u svojim pričama opisuje rijeku Dravu, nakon čega su učenici inspirirani pričom izrađivali brodove od papira te ih oslikali tehnikom mramoriranja. Za tu tehniku trebali su imati rukavice i poseban pribor koji se sastojao od posuda s vodom u koje se nakapala mramorna boja. Budući da je to boja na bazi ulja, ostala je na površini vode pa su površinskim uranjanjem brodova od papira učenici na svojim radovima dobili prekrasne apstraktne pastelne ukrase.

Po završetka projekta učencici će napisati svoju najdražu želju, staviti je u brodić i pustiti niz dravu u nadi da će mu se ta želja ispuniti.

Ovo je primjer povezivanja poticanja čitanja, razvoja kreativnosti, razvoja fine motorike i mentalnog zdravlja.

Radionicu je osmislila i vodila školska knjižničarka Irena Bando.

[više]

Radionice izrade brodova od recikliranog materijala

Autor: Irena Bando, 25. 4. 2023. 16:27

Učenici 8.razreda pod mentorstvom učiteljice Višnje Cvek izrađivali su kreativna plovila koristeći razne materijale koje su pronašli kod kuće. Neki su izrađivali od stare pregače za kuhanje, neki od stiropora, a većina je koristila prazne plastične boce od vode i sokova.

Cilj radioice bio je konstruirati brod koji može ploviti 300-350 metara.

Koristeći razne materijale učenici su napravili mnoštvo zanimljivih i originalnih plovila.

« Svibanj 2024 »