vijesti

Članak o primjeni znanja s Erasmus mobilnosti u Zborniku radova 36. Proljetne škole školskih knjižničara

Autor: Irena Bando, 7. 5. 2024. 17:32

Članak Vizualni identitet kao sklad književnog, likovnog i digitalnog stvaralaštva autorica Irene Bando (OŠ Jagode Truhelke, Osijek) i Marije Purgar (OŠ "Grigor Vitez", Osijek) objavljen je u Zborniku radova 36. Proljetne škole školskih knjižničara (svibanj 2024).

U članku je navedena jedna od aktvnosti (primjena Flip aplikaciji u oblikovanju vizualnog identiteta) kao primjena znanja s Erasmus mobilnosti seminara ICT Tools for a Creative and Collaborative Clasroom na kojem je autorica prisustvovala.

Učenička mobilnost- Padlet aktivnosti(4.-6. dan) i evaluacija učenika

Autor: Irena Bando, 4. 5. 2024. 00:42

Učenička mobilnost- Padlet aktivnosti (2 i 3.dan) i evaluacija učenika

Autor: Irena Bando, 4. 5. 2024. 00:41

Učenička mobilnost- Padlet aktivnosti(1.dan) i evaluacija učenika

Autor: Irena Bando, 4. 5. 2024. 00:37

[više]

Diseminacija Erasmus seminara "Traditional Arts and ICT Art Tools for Teaching your Subjects and Promoting Life Skills" na državnom skupu školskih knjižničara

Autor: Irena Bando, 30. 4. 2024. 16:39

Aktivnosti s Erasmus seminara "Traditional Arts and ICT Art Tools for Teaching your Subjects and Promoting Life Skills" financiranog od strane EU programa Erasmus plus predstavila je Irena Bando na državnom skupu Proljetna škola školskih knjižničara (22.-24.4.2024.) u Svetom Martinu na Muri na radionici "Vizualni identitet kao sklad književnog, likovnog i digitalnog stvaralaštva".
Radionica je imala za cilj prikazati kreativne pristupe poučavanja za razvoj životnih vještina koristeći digitalnu tehnologiju, likovnu umjetnost i književna djela, kao i online platforme za suradnju i komunikaciju.

[više]

Članak o seminaru "Traditional Arts and ICT Art Tools for Teaching your Subjects and Promoting Life Skills" na obrazovnom portalu Škole.hr

Autor: Irena Bando, 21. 2. 2024. 18:20

Prezentacija Erasmus mobilnosti seminara u Firenzi na Učiteljskom vijeću

Autor: Irena Bando, 28. 12. 2023. 01:12

Djelatnice OŠ Jagode Truhelke  Vesna Ovničević, nastavnica prirode i biologije i Slađana Murković, učiteljica razredne nastave u produženom boravku, prezentirale su 28. prosinca 2023. na Učiteljskom vijeću, Erasmus plus mobilnost seminara Environmental Stewardship: How to Reconnect with nature (Upravljanje okolišem: Kako se ponovo povezati s prirodom), koji se održao u Firenci u Italiji od 19. do 26. studenoga 2023. godine.

[više]

Prezentiranje Erasmus projekata i Erasmus akreditacije na ŽSV za izvannastavne aktivnosti

Autor: Irena Bando, 28. 11. 2023. 01:24

Na Stručnom skupu Županijskoga vijeća za izvannastavne aktivnosti za Osječko - baranjsku županiju za osnovne i srednje škole te učeničke domove održanom 28. studenog 2023. u Medicinskoj školi u Osijeku, stručna suradnica knjižničarka, koordinatorica Erasmus projekata Irena Bando održala je izlaganje pod nazivom Kreativne mogućnosti učenja i poučavanja uz Erasmus projekte.

Prezentiranje novog KA1 (2023-2024.) Učiteljskom vijeću

Autor: Irena Bando, 22. 3. 2023. 12:43

Po dobivanju Erasmus akreditacije koordinatorica Erasmus projekata škole Irena Bando prezentirala je Učiteljskom vijeću novi KA1 projekt.

Škola je za ovu školsku godinu dobila ukupno 28574,00 eura što će se utošiti na provedbu mobilnosti stručnih usavršavanja u inozemstvu (strukturirani seminari; praćenje nastave (Job Shadowing), Pripremni posjeti) te mobilnosti s učenicima.

Ciljevi novog projekta usmjereni su na:

• razvoj životnih vještine
  • mentalno zdravlje i osobni razvoj
  • razvoj digitalnih vještina i kompetencija
  • nastavu na otvorenom (outdoor learning)
  • profesionalne međuljudske odnose i razvoj školske kulture

[više]

Prezentacija Erasmus akreditacije i Erasmus projekata škole na Job Shadowingu Zavoda za obrazovanje i kulturu iz Slovenije

Autor: Irena Bando, 16. 3. 2023. 12:34

Za vrijeme Job Shadowinga Zavoda za izobražovanje in kulturo Črnomelj, Slovenija (Zavoda za obrazovanje i kulturu Črnomelj, Slovenija), koji se provodio u našoj školi koordinatorica Erasmus akreditacije Irena Bando prezentirala je provedene i tekuće Erasmus projekte u našoj školi.

[više]

Poziv na uključivanje u Erasmus projekte

Autor: Irena Bando, 1. 12. 2022. 12:05

Zaposlenicima škole prije pisanja prijavne aplikacije na Učiteljskom vijeću prezentirane su mogućnosti uključivanja u Erasmus akreditaciju.

Također je provedena anketa kroz koju su se dobili odgovori o trenutnim odgojno-obrazovnim potrebama škole u svrhu postavljanja ciljeva u prijavi za dobivanje Erasmus akreditacije.

« Svibanj 2024 »