eTwinning "Upoznaj svoje sugrađane!"
Istraživanje o Jagodi Truhelki - otkrivanje na otvorenom
Autor: Irena Bando, 31. 5. 2022.

Učenici 8.razreda, sudionici eTwinning projekta Upoznaj svoje sugrađane, napravili su edukativnu igru na otvorenom pomoću aplikacije Actionbound.

U igri je potrebno pronalaziti razne lokalitete koji otkrivaju pojedinosto o spisateljici po kojoj naša škola nosi ime-Jagodi Truhelki.

Mentorica kod učeničkih istraživanja o Jagodi Truhelki i pri izradi igrice Actionbound o Jagodi Truihelki bila je učiteljica povijesti Lena Cvenić Lijić

eTwinning "Upoznaj svoje sugrađane!"

Započeo je eTwinning Upoznaj svoje sugrađane

Naša se škola uključila u eTwinning projekt Upoznaj svoje sugrađane gdje će učenici istraživati poznate osobe grada Osijeka, njihova djela, lokacije njihova djelovanja te vrednovati njihov utjecaj na kulturnu scenu. Projekt je namijenjen knjižničarima osnovnih i srednjih škola koji će u suradnji s učiteljima u svojim školama te učenicima, zajednički raditi na aktivnostima te kreirati bazu radova o zaslužnim osobama njihovoga mjesta stanovanja.

U ovaj projekt uključeni su: Lena Cvenić Lijić (učiteljica povijesti i engleskog jezika), Đurđica Janković (učiteljica informatike) i Irena Bando (školska knjižničarka).

Projekt Upoznaj svoje sugrađane zamišljen je kao istraživačka nastava koja će kroz niz manjih istraživačkih zadataka, pod vodstvom mentora, učenike upoznati s pojmom zavičajna i kulturna produkcija.