eTwinning "Upoznaj svoje sugrađane!"
Osvojeno 3. mjesto u izboru projektnog plakata
Autor: Đurđica Janković, 21. 1. 2022.

U sklopu aktivnosti eTwinning projekta Upoznaj svoje sugrađane, učenici naše škole sudjelovali su u izradi plakata. Koliko vrijedno rade govori nam to da je plakat Petre S. i Tonke G. iz 8.a, osvojio 3. mjesto. Ovim putem im čestitamo.

eTwinning "Upoznaj svoje sugrađane!"

Započeo je eTwinning Upoznaj svoje sugrađane

Naša se škola uključila u eTwinning projekt Upoznaj svoje sugrađane gdje će učenici istraživati poznate osobe grada Osijeka, njihova djela, lokacije njihova djelovanja te vrednovati njihov utjecaj na kulturnu scenu. Projekt je namijenjen knjižničarima osnovnih i srednjih škola koji će u suradnji s učiteljima u svojim školama te učenicima, zajednički raditi na aktivnostima te kreirati bazu radova o zaslužnim osobama njihovoga mjesta stanovanja.

U ovaj projekt uključeni su: Lena Cvenić Lijić (učiteljica povijesti i engleskog jezika), Đurđica Janković (učiteljica informatike) i Irena Bando (školska knjižničarka).

Projekt Upoznaj svoje sugrađane zamišljen je kao istraživačka nastava koja će kroz niz manjih istraživačkih zadataka, pod vodstvom mentora, učenike upoznati s pojmom zavičajna i kulturna produkcija.