Erasmus+ Transforming FabLab into STEAMLab - mobilnost Italija

Autor: Višnja Cvek, 28. 1. 2019.

Prva mobilnost učitelja u sklopu projekta Erasmus+ KA2 - Transforming FabLabs Into STEAMLabs

U sklopu projekta Transforming FabLabs into STEAMLabs – ključna aktivnost 2,  djelatnici naše škole – Franjo Vukelić, ravnatelj škole, Višnja Cvek, učitelj fizike, tehničke kulture i informatike, Kristina Šimunec, učiteljica razredne nastave i Lana Hajduković, učiteljica engleskog i njemačkog jezika u periodu od 13. siječnja do 17. siječnja 2019. sudjelovali su u prvoj mobilnosti vezanoj za projekt.

Mjesto realizacije prve mobilnosti je Loreto Aprutino, Italija, koja je škola partner u projektu.

Naziv škole u Italiji - Istitutio Comprensivo, Loreto Aprutino.

Prema planu i programu aktivnsti planiranih za prvu mobilnost uspješno su odrađene sve aktivnosti.

Osim škole domaćina, prisutne su bile i ostale škole – njihovi predstavnici koji su u projektu, a to su slijedeće škole: CEIP Tagoror – Španjolska, Ekpaidefiria Bougas OE – Grčka, GO! Basisschool De kleine Geuzen Jette – Belgija i  GO! Basisschool Unescoschool Koekelberg – Belgija.

Ukratko o aktivnostima i sadržaju aktivnosti:

Po dolasku sudionika u Loreto Aprutino smještaj u hotel Castelo Chiola, te prema planu prvo je slijedio posjet školi Cappuccini u Loretu Aprutinu – vrtićki uzrast učenika, te prisustvovanje radionicama i predavanju djelatnika ustanove o primjeni novih tehnologija u obrazovanju. Nakon toga slijedio je posjet osnovnoj školi Tito Acerbo, te su nas njihovi djelatnici upoznali i pokazali nam njihov način rada sa novim tehnologijama. Organizirani posjet muzeju, radionica i predstavljanje rada Leonarda da Vinci – ja, s obzirom na to da je prva mobilnost bila povezivanje znanosti i umjetnosti. Nakon toga slijedio je poosjet gradu Penne, te umjetnost prikazana u projektu No man's Land. U srednjoj školi za umjestnost radionice i predstavljanje učeničkih radova iz područja umjetnosti sa primjenom novih tehnologija, te sastanak sa roditeljima i učenicima koji su dio Erasmus+ programa na razini škole. Mobilnost je završena sa sastankom koordinatora partnerskih škola, te dogovorom oko provođenja evaluacije mobilnosti – putem online upitnika.

Djelatnici naše škole, kako i ostali djelatnici partnerskih škola koji su sudjelovali u provođenju prve mobilnosti, izrazili su zadovoljstvo, kako  samom organizacijom tako i provođenjem mobilnosti, gdje smo upoznati sa novim načinima i pristupima u radu kako sa učenicima, tako i sa mogućnošću prenošenja znanja i viđenog našim kolegama u školi.