Kreativna integracija IKT u obrazovanju-Metoda 3IKT

Mrežna stranica projekta: https://metoda3ikt.wixsite.com/3ikt

I ove godine, naša je škola uspješno aplicirala projekt Agencije za mobilnost i programe Europske Unije (AMPEU) u području stručnog usavršavanja u inozemstvu (KA1), te će 6 sudionika putovati na stručne seminare u nekoliko različitih država. U prijavnoj aplikaciji razrađen je projekt pod nazivom  „Kreativna integracija IKT u obrazovanju: Metoda 3IKT“ (https://metoda3ikt.wixsite.com/3ikt)  koja će dobivenim znanjima i iskustvima u inozemstvu eksperimentalno provesti inovativnu metodologiju  temeljenu na efektivnom korištenju IKT. Metodologija će obuhvaćati koncept trostrukog utjecaja IKT na odgoj i obrazovanje: IKT za motivaciju za učenje, IKT u procesu stjecanja znanja i IKT kao kreativno sredstvo za prezentiranje znanja. IKT će se nastojat staviti u samo one segmente učenja i poučavanja, gdje se pomoću njega dobiva dodana vrijednost, a koristiti će se isključivo u  međupredmetnom povezivanju integriranjem više nastavnih predmeta i područja.

U projekt je uključeno 15-ak učitelja i stručnih suradnika a provodit će se dvije godine. Na edukacju u inozemtvo uputit će se: Ana Vukojević, učiteljica produženog boravka; Vedran Čerina, učitelj povijesti; Vedrana Čerina, učiteljica engleskog jezika; Liana Mur, učiteljica razredne nastave i Irena Bando, školska knjižničarka. Voditeljica projekta je dr.sc. Irena Bando.

Priloženi dokumenti:
 ka1.jpg (56.91 KB)

Erasmusdays - predstavljanje Erasmus+, KA1 projekta "Kreativna integracija IKT u obrazovanju: Metoda 3IKT"

Autor: Irena Bando, 16. 11. 2021.

Unutar manifestacije Erasmusdays koja se provodila u čast obilježavanja Dana Erasmusa, naša je škola sudjelovala u izradi zajedničke digitalne izložbe 31 škole Slavonije i Baranje koje provode Erasmus+ projekte, koja se oblikovala u zajedničku e-knjigu Erasmus i Slavonija i Baranja se vole

Naša je škola predstavila Erasmus+, KA1 projekt Kreativna integracija IKT u obrazovanju: Metoda 3IKT,  koji se odnosi na stručna usavršavanja u inozemstvu i Erasmus +,  KA2 projekt Transforming Fablabs Into Steamlabs koji se bavi školskim partnerstvima.