Kreativna integracija IKT u obrazovanju-Metoda 3IKT

Mrežna stranica projekta: https://metoda3ikt.wixsite.com/3ikt

I ove godine, naša je škola uspješno aplicirala projekt Agencije za mobilnost i programe Europske Unije (AMPEU) u području stručnog usavršavanja u inozemstvu (KA1), te će 6 sudionika putovati na stručne seminare u nekoliko različitih država. U prijavnoj aplikaciji razrađen je projekt pod nazivom  „Kreativna integracija IKT u obrazovanju: Metoda 3IKT“ (https://metoda3ikt.wixsite.com/3ikt)  koja će dobivenim znanjima i iskustvima u inozemstvu eksperimentalno provesti inovativnu metodologiju  temeljenu na efektivnom korištenju IKT. Metodologija će obuhvaćati koncept trostrukog utjecaja IKT na odgoj i obrazovanje: IKT za motivaciju za učenje, IKT u procesu stjecanja znanja i IKT kao kreativno sredstvo za prezentiranje znanja. IKT će se nastojat staviti u samo one segmente učenja i poučavanja, gdje se pomoću njega dobiva dodana vrijednost, a koristiti će se isključivo u  međupredmetnom povezivanju integriranjem više nastavnih predmeta i područja.

U projekt je uključeno 15-ak učitelja i stručnih suradnika a provodit će se dvije godine. Na edukacju u inozemtvo uputit će se: Ana Vukojević, učiteljica produženog boravka; Vedran Čerina, učitelj povijesti; Vedrana Čerina, učiteljica engleskog jezika; Liana Mur, učiteljica razredne nastave i Irena Bando, školska knjižničarka. Voditeljica projekta je dr.sc. Irena Bando.

Priloženi dokumenti:
 ka1.jpg (56.91 KB)

E- priručnik Metoda 3IKT- scenariji poučavanja

Autor: Irena Bando, 15. 9. 2021.

Kao rezultat primjene novih znanja s edukacija ​u inozemstvu, sudionici projekta imali su zadatak da izrade scenarije poučavanja prema Metodi 3IKT: da koriste IKT kao sredstvo za motivaciju, kao proces stjecanja znanja i kao sredstvo za kreativnu uiporabu znanja izradom digitalnih pšrezentacija.

Priručnik (e-knjiga) sadrži preko 14 scenarija poučavanja koji su proizišli unutar Erasmus+, KA1 projekta Kreativna integracija IKT u obrazovanju: metoda 3IKT.

Autori navedenih primjera su sudionici projekta, a priručnik su izradile u BookCreatoru koordinatorica projekta školska knjižničarka Irena Bando i učiteljica informatike i sudionica projekta Anamarija Buzgo

« Ožujak 2024 »