U četvrtak, 16. travnja, održana je zanimljiva i poučna matematička radionica ponavljanja dijela tablice množenja (množenje brojevima 0, 1, 2, 3, 5 i 10). Radionicu su zajednički provele učiteljica matematike Katarina Kretić te učiteljice produženog boravka Ivana Boras i Jelena Kišosondi.
Sudjelovali su učenici 2.a i 2.b razreda koji pohađaju produženi boravak, a kroz aktivan i poticajan rad obnovili su i utvrdili svoje znanje tablice množenja. Na početku radionice rješavali su radni listić s raznovrsnim zadacima za ponavljanje, čime su se pripremili za daljnje aktivnosti i dodatno uvježbali brzinu i točnost računanja.
Nakon toga uslijedio je kreativni dio radionice u kojem su učenici izrađivali matematičke narukvice. Na svakoj narukvici nalazili su se zadaci iz tablice množenja, a učenici su ih rješavali i istovremeno ukrašavali svoje radove bojama, crtežima i različitim kreativnim detaljima prema vlastitom izboru. Spoj matematike i likovnog izražavanja potaknuo je motivaciju, suradnju i veselu radnu atmosferu, a učenici su s ponosom nosili svoje jedinstvene narukvice kao podsjetnik na naučeno.