Odlazak na seminar bio je s ciljem razvijanja kompetencija i podizanju svijesti o klimatskim promjenama i njihovim posljedicama, edukativnog boravka u prirodi, razvijanja ekološke svijesti, osposobljavanje za aktivnosti koje promiču održivi razvoj u školi. Također je cilj bio provedba nastave na otvorenom (outdoor learning), obogaćivanje komunikacijskih vještina, poboljšanje kompetencija stranog jezika i stjecanje šireg razumijevanja povijesti, kulture naroda zemlje domaćina te razvoj životnih vještina.
- Foto album
- Izvješće sa seminara 1 (Slađana Murković)
- Izvješće sa seminara 2 (Vesna Ovničević)
- Prezentacija seminara 1 (Vesna Ovničević)
- Prezentacija seminara 2 (Slađana Murković)
- Prezentacija predstavljanja sudionicima na seminaru
Na seminaru su se stjecale vještine prepoznavanja znakova prirode, provodile aktivnosti za ublažavanje čovjekovog utjecaja na okoliš, aktivnosti samostalnog uzgoja začinskog i ljekovitog bilja te primjena u svakodnevnom životu. Također su se prakticirale životne vještine komunikacije, suradnje, timskog rada te inovativnih pristupa poučavanja ekologije.
Djelatnice su sudjelovale na predavanjima, radionicama, posjetu gradskom vrtu začinskog i ljekovitog bilja te različitim aktivnostima kojima su stjecale nova znanja i vještine o navedenim temama.
Nova znanja primijeniti će se u nastavi kako bi se učenici osvijestili koliko oni sami mogu doprinijeti očuvanju okoliša te prepoznati važnosti očuvanja prirode, razvrstavanja otpada, recikliranja i sl., u poučavanju i razvoju životnih vještina (razvoja kreativnosti, suradnje, komunikacije…) te aktivne nastave na otvorenom u predmetnoj nastavi u sklopu nastavnih sadržaja prirode i biologije i u razrednoj nastavi u sklopu različitih aktivnosti produženog boravka.
Iznimno je važno nove generacije učenika dodatno educirati o temama klimatskih promjena, životu u skladu s prirodom te zdravom životu.
Ovu je mobilnost financirala Europska Unija program Erasmus plus.