« Srpanj 2022 »

eTwinning "Igrajmo se glagoljicom!" u OŠ Jagode Truhelke
Autor: Irena Bando, 30. 9. 2021.

Početkom nove školske godine u OŠ Jagode Truhelke započeo je međunarodni  eTwinning projekt "Igrajmo se glagoljicom!" u koji su uključene 4 škole iz inozemstva i 7 škola iz Hrvatske. U projektu sudjeluje nekoliko djelatnika naše škole: školska knjižničarka Irena Bando (voditeljica projekta), Nada Radotić (učiteljica 4.a), Dobrila Maričić (učiteljica 4.b), Anamarija Buzgo (učiteljica informatike), Đurđica Janković (učiteljica informatike) i Benjamin Lamza (učitelj povijesti). Uključeni su učenici 4. i 6. razreda, te učenici izvannastavne aktivnosti Kreativna škola.

Kako glagoljička kulturna baština već duže vrijeme zauzima značajno mjesto u prostoru odgoja i obrazovanja, za njeno kvalitetno izučavanje potrebni su složeni kreativni pristupi zasnovani na istraživačkom procesnom učenju, strukturiranom pretraživanju informacija te učenja kroz igru i stvaralaštvo. To se u ovom projektu nastoji postići integracijom više nastavnih predmeta, spajanjem stvarne i virtualne stvarnosti, kreativnim korištenjem IKT, učenjem kroz igru i likovnim radionicama.
Izučavanje važnosti starog hrvatskog (staroslavenskog) pisma ovim će projektom sumirati spoznaje i dati rezultate rada različitih zemalja te tako obraditi temu u širem slavenskom kontekstu.

Voditelji  i autori projekta su Irena Bando (OŠ Jagode Truhelke, Osijek) i Anita Drenjančević Ex Kočiš (OŠ Josipovac).

Projekt će trajati 10 mjeseci, odnosno do kraja ove školske (nastavne) godine.

Više o projektu na Mrežnoj stranici Igrajmo se glagoljicom/eTwinning.