« Prosinac 2020 »

Vjekoslava Hrastović i Irena Bando – naše najučiteljice
Autor: Franjo Vukelić, 23. 10. 2020.

U školu stigla važna priznanja

Vjekoslava Hrastović i Irena Bando – naše najučiteljice

Ministarstvo znanosti i obrazovanja na Dan učitelja nagradilo je 504 najuspješnija odgojno-obrazovna djelatnika u Republici Hrvatskoj, a među njima i našu učiteljicu hrvatskoga jezika Vjekoslavu Hrastović te školsku knjižničarku Irenu Bando.

Nagrade su im dodijeljene za izvrsnost u radu u školi i izvan nje prema kriterijima izvrsnosti koji su navedeni u natječaju raspisanom u svibnju ove godine.

Povodom dodijeljenih im nagrada učiteljica Hrastović ističe da je najponosnija na udžbeničke materijale za aktivnu, istraživačku, problemsku i stvaralačku nastavu po kojima rade učenici naše škole, ali i učenici diljem Hrvatske. Također navodi da je ponosna na materijale koji pomažu kolegama u svakodnevnom radu s učenicima potičući njihovu darovitost jer je zadovoljan i aktivan učenik spreman na nove izazove, uspjeh i svakoga učitelja.

Knjižničarka Bando, kao najvažnije aktivnosti zbog kojih je dobila priznanje, istaknula je višegodišnji rad na međunarodnima projektima koje je koordinirala uključivši u njih brojne učitelje. Ističe da sudjelovanje u međunarodnim projektima učiteljima donosi nova iskustva i nove spoznaje koje mogu implementrati u nastavu te ju tako unaprijediti. Nadalje ističe i rad s darovitim učenicima u školi, ali i u Centru izvrsnosti te navodi da je ponosna i što je kao autorica i voditeljica nacionalnog projekta Stvarajmo eKreativno u školskoj knjižnici upoznala učitelje i učenike kako napraviti kreativne prezentacije korištenjem web alata.

VBC