« Prosinac 2020 »

VAŽNE OBAVIJESTI SVIMA
Autor: Franjo Vukelić, 15. 10. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji/staratelji!

Danas 15. listopada 2020.godine u školi je zabilježen prvi slučaj covid pozitivne osobe.

Zbog toga su od strane epidemiologa učenici dva razredna odjela u samoizolaciji kao kontakti covid pozitivne učiteljice. Obitelji izoliranih učenika dobile su potrebne upute postupanja od epidemiologa.

Obitelji učenika koji je u samoizolaciji nastavljaju s redovitim aktivnostima. To znači da braća i sestre izoliranog učenika redovito pohađaju školu.

Učenici drugih razrednih odjela koji su bili u kontaktu sa sada izoliranim učenicima nastavljaju s redovitim aktivnostima (kontakti kontakata ne idu u izolaciju) te redovito dolaze u školu.

S obzirom na pogoršanje epidemiološke situacije, kao ravnatelj nalažem da se od sutra u školi sve aktivnosti odraslih odvijaju s maskama u svim okolnostima cijelo vrijeme boravka u školi, osim kada su sami.

Također maske tijekom boravka u školi i za vrijeme nastave trebaju imati svi učenici od 5. do 8. razreda.

Preporučam da učenici imaju nekoliko čistih maski pohranjenih u čiste PVC vrećice ili prikladnu ambalažu te da imaju posebnu vrećicu za odlaganje  korištenih maski. Preporučam da učenici imaju svoje papirnate maramice u originalnoj ambalaži za brisanje ruku ili predmeta kada ih operu ili dezinficiraju te da nose svoju bočicu s vodom, odnosno tekućinom za piće.

Učenicima u samoizolaciji nastava će se organizirati na daljinu.

Podsjećam da je potrebno svakodnevno mjeriti temperaturu učenicima. Ako učenik ima povišenu temperaturu ne ide u školu već je bez odgode potrebno nazvati obiteljskog liječnika koji će adekvatno reagirati s uputama o daljnjem postupanju.

Učinimo sve što možemo kako bi posljedice epidemije bile što manje!

Ravnatelj