Kreativna radionica izrade mandale inspirirane zlatovezom
Autor: Klaudija Hogl, 28. 10. 2019.

U sklopu međunarodnog KA2 projekta Transforming  Fablas into Steamlabs 7. X. 2019. održane su TIC-TAC radionice (Tactile Inovative Creative - Technolgical Aplicable Colaborative) koje su  provedene s III.a razredom OŠ Jagode Truhelke i gostima - partnerima iz 4 zemlje (Belgija, Italija, Grčka i Španjolska).

Voditeljice ove radionice bile su školska knjižničarka Irena Bando, učiteljica razredne nastave Liana Mur i učiteljica matematike i informatike Katarina Kretić. One su međusobnom kreativnom suradnjom i  multidisciplinarnim integrativnim povezivanjem školske knjižnice, razredne nastave, matematike i informatike održale radionicu pod nazivom Moja mandala inspirirana zlatovezom.

Radionica se sastojala od kulturološkog djela upoznavanja slavonske folklorne baštine i ornamentike, od informatičkog djela konstruiranja crteža u web alatu te od likovne radionice konturnog crtanja.

Radionica je bila temeljena na kooperativnosti naših učenika i gostiju - odraslih sudionika, a učenici su se postavili u ulogu prenositelja znanja pojašnjavajući im rad u računalnom programu. Po završetku radionice napravljena je izložba likovnih radova, i djece i odraslih polaznika, te postavljena u predvorju škole na završnoj svečanosti.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji!

Irena Bando, školska knjižničarka