Edukacija "Zarolaj klikere"

Autor: Ana Vukojević, 5. 2. 2022.

Dana 5. veljače 2022. održana je još jedna edukacija u sklopu projekta „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ udruge Klikeraj. Na edukaciji su sudjelovale i stručne suradnice naše škole; pedagoginja Ana Vukojević, knjižničarka Irena Bando i psihologinja Martina Ivandić. Sudionici su na virtualnoj edukaciji Zarolaj klikere stekli nova znanja koja obuhvaćaju osnove psihologije kreativnosti te razvoj kreativnosti u djetinjstvu. Kreativnost je vrlo često isprepletena s pojmom darovitosti, a odnosi se na sposobnost razvijanja nečega novog, originalnog i neuobičajenog, što ima određenu relevantnost i vrijednost. Kroz edukaciju su prezentirane različite strategije i tehnike poticanja kreativnog mišljenja djece. Osobit naglasak bio je na načinima poticanja kreativnog mišljenja kroz igru. Naša škola bit će opremljena s paketom didaktičkih igara namijenjenih upravo razvijanju kreativnog mišljenja kod djece. Didaktičke igre će se u sklopu ovoga projekta koristiti s potencijalno darovitim učenicima četvrtih razreda kako bi se potaknuo razvoj vještina fluentnosti, fleksibilnosti, originalnosti, elaboracije, divergentnog i konvergentnog mišljenja te mnogih drugih procesa. Učenici će na vrlo zabavan način kroz različite igre moći razvijati svoju kreativnost, čime se ujedno potiče i razvoj novih životnih vještina primjenjivih u različitim područjima.

psihologinja Martina Ivandić