Svečana podjela svjedodžbi učenicima osmog razreda

Autor: Klaudija Hogl, 3. 7. 2017.

MI ODLAZIMO

U nazočnosti roditelja, učitelja i ostalih gostiju, svečana podjela svjedodžbi za učenike osmog razreda održana je u školskom holu u četvrtak 29. lipnja 2017. u 18:00 sati.

Na početku, uz tradicionalnu studentsko-učeničku pjesmu Gaudeamus igitur učenici su, predvođeni svojim razrednicima Šimom Baranićem (8.a), Filipom Šarićem (8.b) i Lanom Hajduković (8.c) izlazili i sjedali na svoja mjesta. Prigodnim riječima prvi se nazočnima obratio ravnatelj Franjo Vukelić rekavši učenicima da još nije kraj i da su još uvijek učenici ove škole. Potom je, kao mali podsjetnik kako je počela ova školska godina, prikazan film o boravku osmaša na terenskoj nastavi u Vukovaru.

Nakon filma predstavnici sva tri razredna odjela održali su govore u kojima su se prisjetili svojih osnovnoškolskih dogodovština te zahvalili svojim prvorazrednim učiteljicama Branki Vukovski, Liani Mur i Danieli Grgurić, učiteljicama i učiteljima predmetne nastave, razrednicima i svojim roditeljima na znanju, brizi, pažnji i razumijevanju koje su im pružili tijekom svih ovih godina.

Potom su se učenicima svojih razreda vrlo emotivno obratili i razrednici nakon čega su im podijelili dugoočekivane svjedodžbe i oprostili se s njima.

Priznanja osmašima-volonterima podijelila je pedagoginja Anita Milaković, a ravnatelj Vukelić uručio je priznanja učenicima koji su sudjelovali na županijskim i ostalim natjecanjima i njihovim mentorima. Nagrade su primili i učenici generacije: Emilija Arvaj, 8.a, Mia Drinić, 8.b i učenik s najviše priznanja Marko Majnik iz 8.c.

Ravnatelj Vukelić još se jednom obratio učenicima rekavši da je sad stvarno kraj i da ih više nitko neće vraćati u osnovnu školu, aludirajući pri tome na sadržaj filma Mi odlazimo, snimljenog početkom lipnja, u kojem su kao glavni glumci sudjelovali svi učenici osmog razreda i on, a kojim je, uz puno smijeha tijekom prikazivanja, završio službeni dio programa.

Nakon službenog dijela učenici, gosti i učitelji nastavili su druženje na prigodnom domjenku.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji!

vbc